U11 Takımımız Galibiyet Serisine Devam Dedi

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen 2015-2016 Futbol Sezonu U11 Miniminikler Futbol Şenliğinde dördüncü maçımızı bugün çok sıcak ve bunaltıcı bir havada oynadık. Rakibimiz ise 600 Evler idi.

Hafif rüzgarlı ama çok sıcak bir havada başlayan bir maç daha ama yapılacak bir şey yok. Balıkesir ASKF tüm maçlarımızı nedense en bunaltıcı saatte ve kavurucu sıcakta oynamamıza hükmetmiş ama PARSLARIMIZ buna rağmen her maç bir öncekinden daha kuvvetli, daha inançlı ve daha dirençli oluyorlar. İlk yarıda Muhammed uzaktan yaptığı mükemmel vuruş ile takımımızı 1-0 öne geçirdi. Ancak bu yarıda yediğimiz talihsiz gol ile devreye 1-1 berabere girdik.

İkinci yarı takımımız önceki maçlardan edindiği tecrübe ile sahada basan-dirençli futboluna devam etti ve devrenin başında henüz 29. dakikanın içindeyken 2. golümüzü Yağız ile attık. Yağız ceza sahasına gelen ortada oluşan karambolde topa vuran ve skoru 2-1'e getiren oyuncumuz oldu. Maçın ilerleyen dakikalarında baskılı oyunumuz sayesinde atılan bir geri pası tutamayan rakip kaleci hanemize bir gol daha yazılmasını sağladı : 3-1

Bu maçta tüm oyuncularımız görevlerini muntazaman yaparken bir oyuncumuz fark yarattı ; kalecimiz ARDA. Arda iki yarıda da kalemize gelen sert iki şutu mükemmel kurtardı. Ayrıca çıkışları ile rakip oyuncuları bire birde çok iyi bloke eden oyuncumuzu tebrik ediyoruz. Bu maçın oyuncusu Arda idi. Kaleci Antrenörümüz Kemal Karakaş'ın yaptırdığı çalışmalar ile Arda sadece bu maçta değil tüm maçlarda harikaydı. Aşağıda ekli videoda Arda'nın iki mükemmel çıkışını izleyebilirsiniz. Bu maçta göze batan ikinci oyuncumuz ise sahada basmadık yer bırakmayan Yağız idi. Yağız yine gol ile buluşarak dördüncü maçımızda beşinci golünü attı. Muhammed bugün çok çalışıp bir de attığı mükemmel gole rağmen son pozisyonda vermediği paslar ile farkın açılmasını engelleyen oyuncumuz oldu. Bugün kendisini ceza tahtasına yazıyoruz. Futbolda hep gol atanlar değil, aslında mükemmel gol paslarını verenler efsane olarak anılır. Bunu fark etse daha önce de belirttiğimiz gibi gerçek bir yıldız futbolcu olmanın ilk adımlarını atacak. Takım savunmasında oynayan Tunahan ve Emir Güder ve önlerinde Ediz yine çok dikkatli bir maç çıkardılar. Mert kanatta yine ileri geri çok çalışarak, Emir Efe ise çalışkanlığı ile göze batanlar arasına girmeyi başardı.

Bandırmanın Parslarını oynadıkları güzel futbol ve güzel galibiyet için tebrik ederiz. Teknik heyetimize ise böyle bir takım oluşturdukları için teşekkür ederiz. Bu maçta ki rakibimiz 600 Evler Spor Kulübü oyuncularını ve kıymetli hocalarını oynadıkları güzel futbol için canı gönülden kutluyoruz.