Kulüp

KURULUŞ YILI  : 2010
RENKLERİ       : KIRMIZI - SİYAH

2010 yılında kurulan Bandırmagücü Gençlik ve Spor Kulübü, 2013 yılında futbol branşında çalışmalarına başlamıştır. 2014 yılında Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna üye olmuştur. Balıkesir ASKF tarafından düzenlenen U15, U14, U13, U12, U11 branşlarında resmi turnuvalara katılmaktadır. Ayrıca birçok yaş grubunda özel hazırlanan bir çok organizasyona katılarak çocuklarımızın mental ve futbol anlamında gelişimine özen gösterilmektedir (bkz. TURNUVA).

Ülkemizde spor herkes tarafından ulaşılabilir olmaktan çıkmış, semtlerde spor alanları yanlış imar planları ile ortadan kalkmıştır. Çocuklarımızın özgürce spor yapabilecekleri alanlar maalesef konut alanlarına dönüşmüştür. Geçmişte sokakta iki taşın arasını kale yapıp sokakta futbol oynayabilen çocuklarımız aşırı artan araç sayısı ve trafik sebebiyle bu imkanlarından da olmuştur. Çocuklarımız içinde bulunduğumuz dönem ile ortaya çıkan güvenlik korkusu ile evlerde kapalı odalarda ellerinde dijital oyun cihazları ile antisosyal olarak büyümektedir. Kulübümüz çocuklarımızın oyun oynama hakkını onlara geri vermek için projeler üretmektedir (bkz. PROJE).

Kulübümüzün faaliyet amaçlarının başında sağlıklı büyüyen ve spor alışkanlığı edinmiş bir nesile sahip olmak bulunmaktadır. Bunu sağlayabilmek için ailelerin çocuklarına doğru bir spor ve ahlak eğitimi sağlayabilecekleri sıcacık bir ortam sağlamayı hedef edindik. Bir taraftan kulüp hedeflerimizi oluştururken bir taraftan büyüyen çocuklarımızın vizyonunu ve önünü her yeni sezonda yepyeni hedefler koyarak açmayı planlıyoruz.

Bandırmagücü Gençlik ve Spor Kulübü bu amaçlar doğrultusunda bir araya gelmiş Bandırma sevdalılarının kurduğu, geliştirdiği ve büyüteceği bir kulüptür.

Misyonumuz;

Bandırmagücü Futbol Takımı’nın misyonu, gençlerimizi hem sportif hem kültürel alanda geliştirerek geleceğe taşımak; öz güveni gelişmiş, sorumluluk alan, yeteneklerini ve aklını kullanabilen, sürekli daha iyisini hedefleyen, kötü alışkanlıklardan uzak, ahlaki olgunluğa erişmiş başarılı sporcular yetiştirerek Türk ve Dünya futboluna kazandırmaktır.

Vizyonumuz;

Bandırmagücü ismini ve armasını önce ülke sınırlarında, sonra da uluslararası alanda tanınır bir spor kulübü haline getirerek ;

  • "Bandırmagücü Markası" nı oluşturup kendi kendine yetebilen kurumsal bir değer haline gelmek, 
  • Tesisleşme hamlesi ile sürdürülebilir bir spor kulübü olmak,
  •  Dünya standartlarında sporcu yetiştiren yüksek tanınırlıkta başarılı bir kulüp olmaktır.