2019-2020 FUTBOL SEZONUNA İYİ BAŞLADIK

Balıkesir ASKF (Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) tarafından düzenlenen resmi U12 ve U14 futbol turnuvaları ile kulübümüz 2019-2020 Futbol Sezonuna ilk müsabakalarında sahadaki yerini aldı. U12 müsabakamız 31 Eylül 2019 Cumartesi günü Sanayi Sentetik Sahasında Gönen Belediyespor ile, U14 müsabakamız ise 01 Ekim 2019 Pazar günü Gönen Sentetik sahasında deplasmanda yine Gönen Belediyespor ile oynandı. İki karşılaşmada da güzel futbol örnekleri ortaya koyan takımlarımız sezonun erken açılması nedeniyle henüz hazır olmasalar da iyi birer performans gösterdiler.

U12 takımımız 1-0 mağlup duruma düştüğü karşılaşmada Barkın Arabacıoğlu'nun serbest vuruştan attığı harika gol ile eşitliği yakaladı. Özellikle maçın sonlarında yaptığımız baskı başka gol getirmediği için skor 1-1 olarak tescillendi.

U14 müsabakamızda iki takımın karşılıklı atakları ile geçti. Rakibimizin önde baskı kurma çabası sayesinde takımımız birçok kontra atak geliştirdi. Bunlardan birinde Arda Topşahin cezasahasına sol çaprazdan girerken yaptığı harika bir vuruşla kalenin sağ tarafında 90 diye tabir edilen noktadan golle buluştu. Bu golden bir kaç dakika sonra Aykan Korkmaz kendisine atılan topa sol kanattan kendi yarı alanımız üzerinden hareketlendi. Kalecinin önde olmasını değerlendirerek üstünden güzel bir aşırtma vuruş ile ikinci golümüzü attı. Maalesef maçın hakemi olan arkadaşımız ofsayt ile hiçbir alakası olmayan bir pozisyonda golümüzü ofsayt gerekçesi ile iptal etti. Maçı u14 takımımız 1-0 kazandı.

İki müsabakamız da oldukça centilmenlik içerisinde geçti. Bu iki güzel müsabaka için Gönen Belediyespor'a teşekkür ederiz.

Takımımıza, değerli hocalarımıza ve bizleri her maçta takip eden taraftarlarımıza sonsuz teşekkürler.